Praca forum

Forum o pracy i nie tylko!

Obsługa prawna firm w Warszawie – lepiej kancelaria, czy własny pracownik?

Post Reply

Page: 1

Author Post
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 38
Location: Sieradz
Cześć! Piszę do Was z takim pytaniem, jak w tytule. Mianowicie chodzi mi o to, że jesteśmy dość młodą firmą i dopiero nabieramy doświadczenia na rynku. Ostatnio jeden kolega z branży powiedział, że warto by było, żebyśmy sobie załatwili kogoś, kto zna się na prawie gospodarczym i handlowym, by ogarniał nam umowy. Nie wiem jednak, co lepsze. Szukałam trochę po internecie i jedni twierdzą, że lepiej jest mieć własnego prawnika, z kolei jeszcze inni uważają, że najlepsza obsługa prawna jest gwarantowana przez zewnętrzne kancelarie. Jak wy uważacie?
Member
Registered: Jun 2015
Posts: 57
Location: Piotrków Trybunalski
Ja myślę, że najlepiej jest zatrudnić własnego pracownika. Masz nad nim stałą kontrolę, wiesz co w danym momencie robi i zasadniczo też mu przynajmniej powinno zależeć na firmie, bo w końcu w niej pracuje.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 59
Location: Wałbrzych
Bzdura, jakich mało… jeśli mam być szczery, to szczególnie ten ostatni argument jest nietrafiony. Przecież prawnik nie będzie cały czas siedział z nosem w papierach, bo nie codziennie zawiera się umowy, nie codziennie (choć dosyć często) zmieniają się przepisy dotyczące podmiotów gospodarczych itd. Z mojego przynajmniej doświadczenia wynika, że przez długi czas prawnik nie ma specjalnie co robić w firmie. No chyba, że to jakaś wialka korporacja, to tam rzeczywiście prawnicy są potrzebni.
Member
Registered: Jun 2015
Posts: 41
Location: Międzyzdroje
Również myślę, że outsorucing w przypadku obsługi prawnej jest najlepszy. Przede wszystkim to oszczędność, to płacisz niewielką stawkę za usługę, a nie musisz nikogo zatrudniać na pełen etat. Takiej kancelarii też będzie zależeć na tym, by klient miał jak najlepszą oferowaną usługę, bo inaczej mogą ich po prostu zmienić, a wtedy wiadomo, zyski spadają.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 38
Location: Sieradz
Okej, a gdybym miała się już decydować na jakąś kancelarię, to jaką byście polecili?
Member
Registered: Jun 2015
Posts: 27
Location: Szczecin
Mój znajomy ostatnio szukał kancelarii, która zajmuje się obsługą prawną firm. Trafił na jakąś kancelarię SosnowskiLegal, czy jakoś tak. Na razie mówi, że im się dobrze układa współpraca.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 38
Location: Sieradz
A czy mogłabym prosić o jakiś link?
Member
Registered: Jun 2015
Posts: 27
Location: Szczecin
Podpytałem go, to mi przesłał ten adres: http://www.sosnowskilegal.pl/. Z tego, co mówił, to zajmują się kompleksową obsługą prawną w Warszawie, więc nie tylko pomagają w tworzeniu jakichś wewnętrznych regulaminów, ale też opiniują czy piszą dla firmy różne umowy. Mogą też reprezentować mocodawców przed instytucjami państwowymi.

Post Reply

Page: 1