Praca forum

Forum o pracy i nie tylko!

Skanowanie laserowe budynków – czy pozwala unika błędów w planowaniu?

Post Reply

Page: 1

Author Post
Member
Registered: Jun 2015
Posts: 29
Siema. Czytałem gdzieś, że skanowanie laserowe, w sensie 3d, budynków pozwala unika błędów w planowaniu. Czy rzeczywiscie tak jest? Mam do ogarniecia jedną przebudowę starej kamienicy. Sprawa jest trochę pilna, bo budynek ogolnie nie jest w najlepszym stanie. Mam od niedawna swoją firme i pierwszy raz będę przechodzić przez taki temat. Czy ktoś mnie może poratować jakims cennym info?
Member
Registered: Jun 2015
Posts: 21
Location: Szczecin
Dobrze wyczytales. Ja często korzystam z tego cuda techniki. Tak naprawdę w krótkim czasie – nie wiem jak duzy jest to budynek – możesz mieć zeskanową calosc. Ja ostatnio miałem do zeskanowania kilkukondygnacyjny obiekt, co prawda w surowym stanie, ale zajęło to firmie, której zleciłem wykonanie tego zadania zaledwie 5 godzin. Dostałem 30 skanów. Budynek miał około 3 tysiecy kw. powierzchni elewacji i jakieś 1500 mkw. powierzchni samych pięter.
Member
Registered: Jun 2015
Posts: 29
A komu to zlecales?
Member
Registered: Jun 2015
Posts: 21
Location: Szczecin
Dostalem namiar na jedną firme, która posiada bardzo nowoczesny, kolorowy skaner FARO Focus3D. Tu masz link do ich strony: https://amc.net.pl/oferta,dokumentacje-techniczne---skanowanie-laserowe-3d,38.html. Możesz sobie poczytać jakie m.in. zlecenia maja na swoim koncie. To laser, który ma bardzo dobry zasięg. I w ten sposób bez problemu porównasz sobie stan właściwy budynku z tym, który jest w planie. Trzeba przyznać, ze dzieki temu można wyeliminować wiele błędów. Jak sobie przypomnę, ile razy wcześniej – bez tego skanowania – wychodzily mi „kwiatki” podczas różnych prac architetoniczno-budowlanych… Dzialam już od wielu lat w tej branzy, a to skanowie 3 d uważam za jeden z najlepszych pomysłów, na jakie ktoś, kiedyś wpadł :)
« Last edit by pracanl on Fri Jun 29, 2018 8:42 am. »
Member
Registered: Jun 2015
Posts: 39
Location: Tarnobrzeg
Potwierdzam, tez już sobie nie wyobrażam różnych inwestycji bez wcześniejszego skanowania. Zobacz ile zaoszczędzasz czasu i kasy.
« Last edit by pracanl on Fri Jun 29, 2018 8:41 am. »
Member
Registered: Jun 2015
Posts: 35
Location: Radom
racja, mi podczas jednego takiego skanowania wyszło, ze w jednym z pomieszczen są jakies rury z gazem, których na plan nikt nie naniósł. Cale szczęście, ze to wyszlo przed remont, bo mogloby się to roznie skonczyc…
Member
Registered: Jun 2015
Posts: 21
Location: Szczecin
To fakt.

Post Reply

Page: 1