Praca forum

Forum o pracy i nie tylko!

Co polecacie do ochrony lakieru?

Post Reply

Page: 1

Author Post
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 54
Location: Wałbrzych
Sami wiecie, jakie dziadostwo teraz oferują producenci, dlatego chciałem zapytać, jak wy wzmacniacie lakier w samochodzie? Te nowe ekologiczne ustrojstwa są strasznie cienkie, rysują się przy najlżejszym dotyku, a i grubość nakładanej warstwy wcale nie powala. Wiem, że są różne środki, żeby to trochę ochronić, ale nigdy nie interesowałem się tym bliżej. Jest tu może jakiś znawca?
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 84
Location: Andrychów
Rzeczywiście, lakiery pod względem wytrzymałości robią coraz gorsze. No, ale oczywiście, jak ze wszystkim, z tym też można sobie poradzić. Sposobów jest wiele. To zależy od tego, czy zakładasz, że zrobisz to sam, czy wolisz oddać samochód do warsztatu, żeby zrobili to za ciebie. Wiem o praktykowaniu takich metod, jak np. samodzielne stosowanie folii w sprayu, ale wszystko zależy od tego, na co się decydujesz.
Member
Registered: Jun 2015
Posts: 28
Location: Elbląg
Ja osobiście polecam wybrać się do warsztatu, który zajmuje się kosmetyką aut. Mogą Ci wtedy zaproponować naprawdę profesjonalną ochronę. Stosują kilka różnych rozwiązań – nakładanie specjalnych powłok chemicznych czy bezbarwnych folii bezpośrednio na karoserię. Niektóre powłoki bazują na żywicy, gwarantując wyjątkową trwałość i właśnie na nie warto się zdecydować. W końcu te lakiery od producentów są naprawdę marne – przejedziesz palcem i masz rysę. Tak nie powinno być.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 43
Location: Nowy Targ
Koleżanka wyżej ma rację. Ja sam wybrałem się z autem do warsztatu, by mi trochę pomogli w kwestii lakieru. Firma, na którą się zdecydowałem, jest naprawdę godna polecenia. Mają nawet podstronę, dotyczącą ochrony lakieru. Sam sobie zobacz: http://www.diamondcardetailing.pl/ochrona-lakieru.html. W każdym razie, polecam ich usługi.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 54
Location: Wałbrzych
Dzięki za rady. Na pewno nie będę próbował niczego samodzielnie, zlecę robotę specjalistom. Co do firmy, którą polecił kolega wyżej, przemyślę sprawę i może tam zadzwonię.

Post Reply

Page: 1