Praca forum

Forum o pracy i nie tylko!

Jak opiekować się starszymi osobami w Niemczech?

Post Reply

Page: 1

Author Post
Member
Registered: Jun 2015
Posts: 55
Location: Piotrków Trybunalski
Chciałabym niedługo wyjechać do Niemiec do pracy jako opiekunka osób starszych. Marzyła mi się Anglia, ale znam tylko język niemiecki :))) Czy ktoś zna jakiś podręcznik, czy może jakieś dokumenty, z których dowiem się, jak to wygląda w praktyce, jakie problemy mogą wyniknąćpodczas takiego pobytu i jak sobie z takimi problemami ewentualnie radzić?
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 54
Location: Wałbrzych
No to szeroko idziesz...Jeszcze takich prdęczników nie ma, ale za to możesz spokojnie pytać swoje kolżanki i kolegów po fachu, jak to w praktyce wygląda. Sprawa nie jest tak skomplikowana jak się może wydawać na pierwszy rzut oka, tym bardziej, jeśli znasz język, o czy piszesz wyżej...
Member
Registered: Jun 2015
Posts: 55
Location: Piotrków Trybunalski
No znam niemiecki, bo to jeszcze pozostałość po tym, jak miałam pasję chodzenia na zajęcia prywatne w czasach szkoły średniej. Dobrze, że się go nauczyłam, bo teraz to chyba by mi się nie chciało :)))
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 9
Location: Radom
Im później się bierzesz za naukę języka tym gorzej. Co do porad odnośnie tego jak wygląda praca i jak sobie ewentualnie pewne sprawy poukłądac na obczyźnie, to na pewno rozmowa z kimś kto już tam był będzie pomocna. Poza tym zajrzsyj sobie tutaj laxocare.pl/ i zobaczysz jakich kwestii trzeba poszukać i na jakie pytania sobie odpowiedzieć.
« Last edit by pracanl on Wed Feb 21, 2018 12:21 pm. »
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 14
Location: Tarnobrzeg
Jak ja wyjżdżałam, to po prostu szuałam kotoś, kto będzie mi w stanie pomóc w każdej sprawie związanej z organizacją pracy i udało mi się dopiero ze wspomnianą firmą. Wcześniej niestety ciągle były jakieś problemy, niedomówiania i tak dalej. Na dalsze takie zachowanie nie mogłam sobie pozwolić. W końcy opieka nad osobami starszymi to odpowiedzialna praca.
Member
Registered: Jun 2015
Posts: 55
Location: Piotrków Trybunalski
Dzięki dziewczyny za Wasze porady!

Post Reply

Page: 1